Blog

For English click here: https://kingatest.wordpress.com

Syndrom oszusta

Oszukuję, że mam umiejętności, których tak naprawdę nie mam. Inne osoby są ode mnie bardziej kompetentne, doświadczone, mają większą wiedzę, potrafią robić rzecz, których ja nie potrafię, ergo, niepotrzebnie zatrudniono mnie na stanowisku, które aktualnie obejmuję.

Jak zacząć pracę w IT

W okresie post-lockdownowej posuchy na rynku pracy, w ostatnich tygodniach obserwujemy klęskę urodzaju na branżowych portalach poszukujących pracowników. Firmy poszukują ekspertów oraz juniorów, co może zachęcać osoby spoza branży IT do spróbowania swoich sił w innej dziedzinie.Wiele/u z Was pisze też do mnie o porady w tym temacie: jak zostać testerem, jak zacząć programować, z…

Hello Keine Angabe

Język inkluzywny – W skrócie chodzi o to, aby w swoich wypowiedziach, czy to pisemnych czy mówionych, włączać do grona odbiorców wszystkie osoby, które miałyby ochotę być odbiorcami i nie wykluczać nikogo.

Dlaczego koteczek1234 to nie jest najlepsze hasło?

Dziewczyna wyciąga telefon i trzyma go w wyprostowanej ręce nad głową (inaczej się nie da, bo wspomniany wyżej ścisk). Odpala aplikację bankową (ekran widzi przynajmniej 10 osób, jeśli tylko spojrzy w górę – ja widzę wyraźnie), wpisuje pin do aplikacji (4 liczby, dość łatwo zapamiętać) i loguje się do swojego banku. Przelewa komuś pewną kwotę,…

Z przytupem

Sklepy internetowe od zawsze były moją miłością – po części dlatego, że wyjątkowo rzadko – a w minionym roku wręcz sporadycznie robiłam zakupy stacjonarnie – a po części dlatego, że jestem sknerą 😀 Płacę przez internet, kupuję przez internet – jedna z niewielu analogowych rzeczy w moim życiu to książki (które także zamawiam przez internet)

Zdalne nauczanie

Jesteśmy w rzeczywistości, w której na dzień dzisiejszy mamy w Polsce 253 688 osoby, u których testy potwierdziły koronawirusa oraz 61% zajętych respiratorów. Na podstawie tych danych rząd podjął decyzję, że od jura większość dzieciaków w wieku szkolnym rozpocznie naukę w trybie zdalnym.

Jak nauczyć dzieci programowania?

Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, że technologia jest obecna w naszym życiu w większym stopniu niż do tej pory przypuszczaliśmy. Co więcej, nie tylko dorośli, lecz także dzieci, odbyły przyspieszony kurs informatyki, znacząco przekraczający program szkoły podstawowej. To smutne, ale w 2020 dzieciaki w publicznych szkołach w Polsce nadal uczą się rysowania w Paincie i zapisywania…

Czy Twoje zdjęcia na Facebooku są bezpieczne?

Pamiętaj, że na Facebooku każdy może zobaczyć Twoje informacje publiczne, w tym imię i nazwisko, zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, płeć, nazwę użytkownika, identyfikator użytkownika (numer konta) i sieci. Inne dane i zdjęcia mogą pozostac ukryte lub dostępne tylko dla grona najbliższych znajomuch. Jak to zrobić?

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Follow

Jeśli chcesz bez pośrednictwa innych mediów otrzymywać wprost ode mnie wiadomości o moich nowych artykułach – zostaw swój adres e-mailNikomu go nie ujawnię, pocztę wysyłam, jeśli jest jakiś konkretny pretekst.

%d blogerów lubi to: